Menu
header photo

List od Mikołaja

Otrzymaj list

List od świętego mikołaja

Pisanie listów podobno powoli wymiera. W dobie Internetu, smartfonów i pospiechu nikt nie ma czasu, by usiąść spokojnie, chwycić za pergamin, umaczać pióro w kałamarzu... no, może nieco się rozpędziliśmy, niemniej nadal niewiele osób ma czas, by chwycić za kartkę papieru, wziąć długopis i napisać porządny list. Na szczęście nie każdy taki jest i jest jeden człowiek, który jest w stanie odpisać na wszystkie Wasze listy. Kto to taki? Nie wiecie? Cóż, może małą wskazówka - jest to starszy pan (ale bez obaw, nie jest tak, jak myślicie!). Mieszka z żoną na północy. Jest szefem wielkiej fabryki, zajmującej się głównie wytwarzaniem zabawek. Ma nietypowe zwierzęta, które co roku ciągną jego sanie po niebie, by był w stanie dostarczyć wszystkim dzieciom na świecie prezenty, które elfy wykonały dla nich w fabryce; ubiera czerwony kożuch i mówi "ho, ho, ho, wesołych świąt!" Jeśli nadal nie wiesz kto to taki, to mamy dla Ciebie złe wieści, jeśli jednak doskonale wiesz o kim mowa, to zastanów się - czy nie chciałbyś otrzymać listy od Świętego Mikołaja? Czy nie chciałbyś, by listy od świętego Mikołaja zalegały na Twoim biurku. Czy nie chciałbyś z niecierpliwością wyczekiwać na kolejne listy od świętego Mikołaja? Jeśli byś nie chciał, to... kogo chcesz oszukać?! Oczywiście, że byś chciał, bo każdy by chciał, bo Święty Mikołaj to najbardziej czaderska postać na świecie!

A teraz pomyśl - co napisałby do Ciebie święty Mikołaj? Czy pochwaliłby Cię za Twoje zachowanie? Czy pozdrowiłby Twoją rodzinę i Twoją bożonarodzeniową choinkę? Jesteśmy pewni, że tak, jednak nie wiemy co dokładnie piszę w listach, przecież ich nie czytamy. Faktem natomiast jest, że święty Mikołaj na listy odpisuje namiętnie i w zastraszającym tempie - tak, jakby nie miał nic innego do roboty. A jeśli właśnie pomyślałeś sobie "ale przecież nie ma nic innego do roboty", to zastanów się dwa razy, czy zasługujesz na list od Mikołaja - kto nadzoruje pracę fabryki zabawek, kto rozwiązuje pracownicze problemu elfów, kto tresuje rok w rok swoje renifery, by były w stanie przelecieć przez cały świąt, ciągnąc sanie wypełnione workiem pełnym prezentów dla wszystkich ludzi na świecie (około 8 miliardów prezentów!) i facetem o słusznej wadze. Facet o słusznej wadze jest małym problemem, gdy ciągniesz 8 miliardów prezentów, wierz nam.

Listy od świętego Mikołaja mogą znaleźć się na Twoim biurku już dzisiaj. Wszystko co musisz zrobić, to napisać do niego listy samemu i znów zacząć wierzyć, a bez wątpienia święty Mikołaj napisze do Ciebie list, odpisze na każdy Twój list i będzie zadowolony, że ktoś nadal pisze listy. Nie wahaj się i uwierz nam - wystarczy napisać list do świętego Mikołaja, by otrzymać list od Świętego Mikołaja. To takie proste! Łap za kartkę, łap za długopis, nie przewróć kałamarza i pisz, pisz, pisz!